میتوانید انرژی درمانی یا درمانگری را کار کنید

اگر این کار را نکردهاید، پس احتمالاً حداقل درباره آن شنیدهاید. پس بهتر است انسان جانب احتیاط را رعایت كند، در طی كاركردن با چاكراها تجربیات فراوانی رخ میدهند، هر چند این تجربیات جالب بودند؛ اما هیچ یك نتوانستند به گونهای پایدار زندگی مرا متحوّل كنند، در واقع در برابر حقیقت زندگی ارزش چندانی نداشتند.» (پرانا ، اتریا، ترجمه آرام، ص 79) انرژیدرمانی اگرچه یك مهارت است و هم از لحاظِ روشی و هم از منظر جهان بینی، به هیچ یك از مكاتب و ادیان تعلق ندارد، اما امروزه به شكل معنویت و عرفان دنبال شده و به پرتوجویان انرژی، بشارت معنویت و سلوك روحی داده میشود و حتی مناسك دینی و اعمال فقهی مانند اجزاء وضو با نگاه انرژیایی تحلیل شده و رمزگشایی میشود. کتابخانهها و طبقههای دیواری هم میتوانند جای مناسبی برای قرار دادن سنگها باشند یا حتی با استفاده از آنها میتوانید انواع مختلفی از قاب عکسها را درست کنید. هر هفت چاکرا بر یکدیگر تاثیر می گذارند و کنش متقابل ایجاد می کنند، که این درست مانند دستگاهی با کیفیت بالاست، که خوب تنظیم شده، بنابراین اهمیت دارد که توازن به درستی حفظ شود.

بیماری محصول تلاشی است که طبیعت برای درهم ریختن تعادل بدن انجام می دهد.بهبود با دفع مواد زائد و سموم انباشته از مواد شیمیایی در عضو ها ،مویرگ ها ،عروق لنفاوی و اعصاب بوجود می آید.این مواد اضافی عمل طبیعی اعضا را مختل می کند و ضمن معکوس کردن اعمال فیزیکی و روانی سیستم حوزه انرژی پرانیک را آلوده می کند و به ساختار ذهن و روان آسیب می رساند.در نتیجه درد،رنج و تنش ایجاد می گردد. برای مثال بیماری های بسیار خطرناکی مانند سرطان، مالاریا، وبا و ایدز وجود دارند که هرساله جان عده زیادی از افراد را می گیرند. حال میخواهیم ببینیم با استفاده از پرانیک هیلینگ چه نوع بیماری ها و مشکلاتی را میتوان حل کرد؟ کارکرد دیگر این چاکرا این فرصت را به شما می دهد تا دریابید چه هنگامی افراد دیگر به شما فکر می کنند، که این شکلی از ” تله پاتی ذهنی است”. خاستگاه این علم در کشورهای هند و مصر بوده که قدمت چند هزار ساله دارد و در چین باستان کتاب امپراطور زرد که توسط پی یو نوشته شده است درباره ی خواص سنگ ها و تاثیر شان بر بدن می باشد. در ادامه انواع مختلف سنگ های شفابخش و انرژی سنگ های مختلف آورده شده است.

این روزها طب جایگزین، رواج بیشتری یافته است؛ بیمارستانها مکمل های غذایی دارند که براساس فرمولهای آنها تهیه شده است، به بیماران مبتلا به سرطان، درمان ریکی را پیشنهاد میکنند یا به دانشجویان پزشکی میآموزند که چطور از انرژیهای شفابخش استفاده کنند. هر دو روش درمان از دید دانش تجربی پذیرفته شده و در گستره ی پزشکی کل نگر هستند. ذهن منطقی آدمی در لحظه ای تمامی یافته های خود را به گونه ای دیگر دید. همچنین ادعا می شود که ویژگی های ذهنی مانند خلاقیت و تمرکز را افزایش می دهد. یکی از تا ثیرات عمده یوگا،بر نحوه کارکرد و ترشح غدد درون ریز است و آن ها را متعادل میکند.یوگا بر تعادل انواع غدد بدن مانند تیروئید،پارا تیروئید،پانکراس ،غدد فوق کلیوی موثراست.برای نمونه،غده تیروئید که تاثیر زیادی درمتابولیسم و تعیین نحوه سوخت و ساز و کارکرد بدن دارد،توسط برخی از حرکات یوگا همچون حرکت ماهی Fish posture ،تحت تاثیر قرار می گیرد و از این طریق ،تاثیر این غده به تمامی ارگان های بدن نیز منتقل شده و آن ها نیز متعادل میشوند. در طول تاریخ و بیش از 4000 سال پیش از میلاد مسیح مردم هند و باستان، سومر و چین از سنگ ها به عنوان درمان و محافظت در برابر بلایا و تاثیرات محیطی و محافظت در برابر انرژی های منفی استفاده می کردند.

اگر یک کوارتز در اطاقی که در آن زندگی می کنید داشته باشید انرژی منفی محیط را میگیرد و به شما آرامش میدهد. گفته می شود آبسیدین، سنگی به شدت محافظ است که به شکل گیری سپری در برابر انرژی های منفی فیزیکی و احساسی کمک می کند. برخی از سنگ های قیمتی که در زیر ذکر شده است جهانی تر از بقیه هستند و می توان از آنها برای متعادل کردن چاکراهای متعدد استفاده کرد. امام صادق ع می فرمایند: نگاه کردن به عقیق، یاقوت و فیروزه سبب خوشحالی و شادابی روح میشود و چشم و قلب را قوی میکند. انواع مختلفی از سنگ ها وجود دارد که برخی افراد معتقدند که توانایی های شفابخشی برای ذهن، بدن و روح دارند. امید و جدیت برای جاودانی کردن نام و آرامش روح و حسنی که باعث محبوب شدن می شود و حیا و شراره ای که قلب از آن آب می خورد ، مذهب صحیح ، اشتها و تمول همه صفات آنست. چاکرای قلب شما نقطه ادغام بین چاکراهای پایین و چاکراهای بالاتر است و نشان دهنده توانایی ما برای باز کردن روابط عمیق تر با دیگران است.

دیدگاهتان را بنویسید